MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YÜZME KURSLARI BAŞLADI... | MERSİN MOZAİK

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YÜZME KURSLARI BAŞLADI...

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YÜZME KURSLARI BAŞLADI... mersinmozaik.com

Erden, “Birinci hedefimiz yüzmeyi öğrenmeleri. Bizim havuzumuz olimpik bir havuz. Ücretsiz eğitimlerimizi deneyimli hocalarımızla veriyoruz. Gelen kursiyerlerimiz buradan gayet memnun ayrılıyorlar. 2 cankurtaranımız var. Dersler esnasında, etrafta gerekli bütün önlemleri alıyoruz. Bu hizmetten bütün vatandaşlarımız yararlansın istiyoruz. Onun için biz bunu 5 döneme yaydık. Çok daha fazla insanımızın faydalanabilmesi için de 2 hafta ile sınırlandırdık.”

-YAZ’IN KEYFİ BÜYÜKŞEHİR’İN YÜZME KURSLARIYLA SÜRÜYOR...

-BÜYÜKŞEHİR’İN YÜZME KURSLARI İLE YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK...

ersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi bünyesinde her yaz açılan yüzme kursları hem kursiyerlerden, hem de velilerden tam not alıyor. 6 yaş ve üzeri her vatandaşın katılım sağladığı yüzme kursları sayesinde, deniz kenti Mersin’de yüzme bilmeyen kalmayacak.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Macit Özcan Spor Tesisleri’nde gerçekleşen yüzme derslerine katılan kursiyerler, 2 hafta boyunca ders alıyor. Her gün çocuk, genç ve yetişkinler olmak üzere yaklaşık 500 kursiyerin eğitim gördüğü kursta, 2 cankurtaran da güvenliği sağlıyor. Olimpik havuzda verilen kurs ile yüzmeyi öğrenen yüzlerce kursiyer sıcak yaz günlerinde hem serinliyor, hem de yüzme öğreniyor. 24 Haziran’da başlayan Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri verilen yüzme kursları, 29 Ağustos’a kadar sürecek.

Erden: “Ücretsiz eğitimlerimizi deneyimli hocalarımızla veriyoruz”

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nde görev yapan Yüzme Antrenörü Ekrem Erden, 24 Haziran’da ilk dönemlerine başladıklarını belirterek, “Kurslarımızı bu yıl 5 dönem olarak vereceğiz. Eğitim sürelerimiz ortalama 1 saat sürüyor. Günde yaklaşık 500 çocuk, genç ve yetişkine hizmet veriyoruz. Bu yıl en küçük 6 yaşında kursiyer aldık. Ondan sonra yaş aralığımız yok. 70 yaşına kadar kursiyerlerimiz mevcut. Her dönemimiz 2 hafta oluyor. Gelen kursiyerimiz 8 dersten yararlanıyor. Bu dersler sonucunda da yüzme öğrenmelerini sağlıyoruz” dedi.

Deniz kenti Mersin’de yüzme bilmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Erden, “Birinci hedefimiz yüzmeyi öğrenmeleri. Bizim havuzumuz olimpik bir havuz. Ücretsiz eğitimlerimizi deneyimli hocalarımızla veriyoruz. Gelen kursiyerlerimiz buradan gayet memnun ayrılıyorlar. 2 cankurtaranımız var. Dersler esnasında, etrafta gerekli bütün önlemleri alıyoruz. Bu hizmetten bütün vatandaşlarımız yararlansın istiyoruz. Onun için biz bunu 5 döneme yaydık. Çok daha fazla insanımızın faydalanabilmesi için de 2 hafta ile sınırlandırdık.” diye konuştu.

Hem minikler, hem de aileleri Büyükşehir’in yüzme kursundan oldukça memnun

Yüzme Kursu eğitimine katılan Defne Hena Kövenç hem yüzme öğrendiğini, hem de eğlendiğini ifade ederek, “Balıklama atlamayı, kulaç atmayı ve yüzmenin temelini burada öğrendim. Hocalarım çok iyi. Buraya herkes gelebilir” dedi.

10 yaşındaki Ömer Asaf Keskin, “Bize burada çok güzel şeyler öğretiyorlar. Hocalarımıza teşekkür ediyorum. Yüzmeyi burada öğrendim. Yüzme bilmeyenler buraya gelsin. Arkadaş ortamı da çok güzel” diye konuştu.

11 yaşındaki Azra Akyürek ise, “Yüzmemi geliştirmek için bu kursa geldim. Kurs gayet iyi. Yüzmeyi daha da iyi öğrendim” ifadelerini kullandı.

Aslen Alman olan yetişkin kursiyerlerden Nossi Krapp, Büyükşehir’in yüzme kursunda yüzme öğrendiğini belirterek, “Ben yüzmeyi hiç bilmiyordum. Şimdi çok iyi yüzüyorum. Çok mutluyum. Burada çok güzel insanlar var” dedi.

Kızı Elif’i yüzme kursuna getiren ve çok memnun kaldıklarını anlatan velilerden Gönül Tavşan, “Arkadaşlardan duymuştum. 2 hafta yazıldık buraya. Hocamızdan da çok memnunuz, çok güzel öğretiyor. Sabah erken saat de olsa, severek geliyoruz. Bu ekonomik şartlarda ücretsiz olması da ayrı bir avantaj” diye konuştu.

Kızının, Büyükşehir’in yüzme kursu sayesinde yüzmeyi öğrendiğini anlatan Barış Çiftçi ise, “Derslerin faydasını fazlasıyla gördük. Etrafımızdaki dostlarımıza da tavsiye ettik. Bizim tavsiyemizle gelenler de oldu. Belediye Başkanımıza bu güzel proje için çok teşekkür ediyorum”  ifadelerine yer verdi.

Ek küçük resmiEk küçük resmi